Kiti svarbūs tyrimai

C reaktyvus baltymas (CRB)- reaguoja į bakterijas, grybus ir parazitus. CRB pokyčiai atsiranda praėjus 5-10 val. nuo ūmaus uždegimo pradžios ir gali padidėti šimtus kartų. Rimstant uždegimui, CRB reikšmė greitai mažėja.

Bendras baltymas (TP)- kraujyje visų baltymų sumažėja dėl prastos mitybos, sergant žarnyno, kasos, kepenų, inkstų ligomis, esant nudegimui . Baltymų padaugėja esant stipriai dehidratacijai, sergant vilklige, ūmiomis ir lėtinėmis infekcinėmis ligomis (aktyviuoju hepatitu, ciroze).

Antistreptoliznas O (ALSO)tyrimas parodo  ar nėra A grupės streptokoko infekcijos. Šis rodiklis naudingas nustatant reumato, glomerulonefrito, lėtinio tonzilito diagnozę ir norint išsiaiškinti, ar organizmas turėjo kontaktą su streptokokine infekcija. Jeigu organizmas dabar arba anksčiau buvo paveiktas streptokokiniostreptolizino O, tuomet ASO koncentracija serume padidėja. Ryškus padidėjimas rodo, kad streptokokinė infekcija yra dabar, arba – kad ji buvo neseniai.

 ASO tyrimas naudingas nustatant diagnozę. Pavyzdžiui - prieš porą savaičių skaudėjo gerklę, o dabar atsirado inkstų skausmai, tinimai - ASO tyrimu galima nustatyti, ar inkstų ligą sukėlė prieš tai į organizmą patekęs streptokokas

Feritinasjautriausiais ir specifiškiausias tyrimas nusakantis geležies atsargas organizme. Šis rodiklis dažnai padeda nustatyti ar geležies stokos mažakraujystė įvyko dėl lėtinės ligos (rodiklis normos ribose), ar dėl geležies stygiaus organizme (rodiklis sumažėjęs).

Prisijungti