Nėščiųjų priežiūra

Kur kreiptis esant nėštumui?

Vaikelio besilaukianti moteris turėtų kreiptis  į savo šeimos kliniką prie kurios ji yra prisirašiusi.

JEI JŪS SVARSTOTE GALIMYBĘ KEISTI SAVO ŠEIMOS GYDYTOJĄ, KVIEČIAME TAPTI MŪSŲ KLINIKOS PACIENTAIS

Visonėštumo metumoterssveikata  rūpinasi šeimos gydytojas ir akušerė.
Jeigu motersnėštumasyradidelėsrizikos, jąturėtųprižiūrėtigydytojasakušeris ginekologas.

Būsimai mamai taip pat reikėtųapsilankytiir pas gydytojąodontologą.

Jeigu  vaikeliobesilaukiančiąmoterįprižiūrišeimosgydytojasarakušerė, jie nukreipia gydytojoakušerioginekologokonsultacijai12–14, 18–20, 36–37 ir 41 nėštumosavaitėmis.

Kaip sekama nėščioji?

  • Pirmojo apsilankymo pas gydytoją metu yra surenkami duomenys apie moters sveikatos būklę, taip pat yra įvertinami nėštumo rizikos veiksniai, pamatuojamas arterinis kraujospūdis, apskaičiuojamas kūno masės indeksas, taip pat atliekami kraujo ir šlapimo tyrimai.
  • Antrasisapsilankymasturibūti po 10–14 dienų. Jo metu yra sudaromas nėščiosios priežiūros planas, kuris vėliau gali būti pildomas, taip pat moteriai yra  išduodama nustatytos formos kortelė, kurioje kiekvieno apsilankymo metu daromi įrašai.

Tyrimus būsimai mamai parenka ją prižiūrintis specialistas, pas kurį jai reikėtų lankytis reguliariai.

  •  18–20 nėštumo  savaitęyraatliekamastyrimasultragarsu, o jeišeimoje yrasergančiųcukriniudiabetu , taip pat aliekamasir  gliukozėstolerancijosmėginys.
  • Nuo 22 nėštumosavaitėsyravertinamivaisiausširdiestonai.
  • 27–28 savaitę vertinamas Rh faktorius. Jeibūsimosmamos (rezus) faktoriusyraneigiamas, galibūtipaimtaskraujotyrimas Rh antikūniams nustatyti. Prireikusmoteris taip pat galibūtisiunčiamagenetikokonsultacijai.
  • Nuo 36 nėštumosavaitėsturibūtiįvertintavaisiauspadėtisgimdoje, o suėjus 41 nėštumo savaiteibūtinanuvykti pas akušerįginekologą, kuris priimssprendimą dėlkitoapsilankymoarguldymo į ligoninę.


Papildoma informacija Nėščiosios kortelę” Jums reikėtų turėti su savimi visą laiką.

Jums gali būti rekomenduojami tyrimai dėl hepatito B nėštumo pradžioje bei tyrimas dėl B grupės hemolizinio streptokoko ( BGS) nešiojimo 35 – 37 sav. irkiti papildomi tyrimai.
Ištyrimas dėl citomegalo viruso ar toksoplazmozės visoms nėščiosioms rekomenduojami, jei atsiranda minėtoms ligoms būdingų simptomų.

Vaisiaus judesių kasdieninis skaičiavimas, kai vaisius auga ir vystosi normaliai, nėra būtinas. Tačiau kreipkitės gydytojo konsultacijos, įtarę, jog:

  • vaisius nejuda;
  • vaisiaus judesiai vienos dienos metu ar per kelias dienas tolygiai silpnėja;
  • vaisiaus judesiai suretėjo iki mažiau nei 10 judesių per 2 valandas, nors  vaisius buvo aktyvus visą dieną. 

Prisijungti